Страждання народу зростають і дві причини їх породжують: Несправедливість та Війна. Війна лягла на народ великим економічним тягарем, несе жертви, горе і відчай. Але Несправедливість гірше війни - чесна праця (і робітника, і підприємця) не винагороджується, а злочин не карається і це нищить Надію. 

Тільки право народу самому обирати свій шлях – давала українцям Надію. Але українська влада незалежно від політичного забарвлення цілеспрямовано нищить демократичні паростки, які створює український народ. Право на демократичні вибори знищено майновим цензом, коли у виборах беруть участь тільки ті, хто здатен заплатити грошову заставу, непосильну для більшості. Основні демократичні свободи нищаться створенням все нових репресивних органів і тепер не громадянське суспільство контролює владу, а поліцейська держава контролює громадянське суспільство.

Останнім кроком на шляху до остаточної перемоги поліцейської держави над українським громадянським суспільством стало введення військового стану майже в половині українських областей. 
Соціал-демократична партія України бачить ті загрози, які несе зовнішня агресія проти України. Тепер, коли «Стабілізаційний фонд Росії» вичерпано, політика Кремля стане значно більш агресивною. Адже саме Свобода стала головним чинником перемог України над агресором. Країна, що перевищувала нас в три рази по населенню, в десять разів по території і в п’ятнадцять разів по ВВП, але не мала Свободи, спромоглася захопити тільки третину території Українського Донбасу, бо їм протистояв народ, який вже здобув Свободу. 
Саме Свобода стала головною стратегічною та цивілізаційною перевагою України над агресором, фундаментом її перемог, стрижнем незламності «кіборгів», героїв Донецького аеропорту і ще тисяч і тисяч невідомих. І тепер Президент та Уряд України намагаються знищити цю перевагу, напряму обмежуючи Свободу введенням військового стану.

Соціал-демократична партія України рішуче засуджує військову агресію Росії проти України, гарантом територіальної цілісності якої та зобов’язалася бути. Але не менш рішуче СДПУ засуджує усі спроби обмежити демократичні права і свободи в Україні. Найбільш рішуче СДПУ засуджує збільшення Несправедливості, найяскравішим прикладом чого є зростання за чотири роки заборгованостей по зарплатах в десять разів. Чаша страждань народних переповнюється. Вихід з нинішньої кризи СДПУ бачить тільки на шляху розвитку демократії, захисту невід’ємних прав і свобод українок і українців.
Соціал-демократична партія України вимагає термінового прийняття наступних заходів: 
• Відміни прийнятих напередодні виборів усіх обмежень прав і свобод і, особливо, військового стану
• Прийняття нового виборчого закону, головним елементом якого буде відміна майнового цензу, вільний доступ усіх українців до участі у виборах
• Ліквідація усіх повноважень старих та новостворених каральних органів щодо контролю за діяльністю структур громадянського суспільства, і навпаки, встановлення жорсткого контролю громадянського суспільства за виконавчою владою.
Основою страждань українського народу є зневажання і забуття його невід’ємних прав і свобод, а краще життя людей прийде на шляху до Свободи і Справедливості!

Юрій Буздуган 
місто Славутич
30 листопада 2018